2024. ápr. 18.

Értékőrzők

Eredményesen szerepeltek iskolánk csapatai a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata által meghirdetett „Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Értékőrzők” című vetélkedő-sorozaton.

Értékőrzők

Összetett tesztfeladatot kellett megoldaniuk online felületen, illetve logót kellett készíteniük csapatuknak. Kreatív alkotás formájában be kellett mutatniuk egy települési értéket, amely még nem szerepel a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Értéktár honlapján (http://ertektar.baz.hu/).

Az alábbi csapatok jutottak be a középdöntőbe:

Tündérszép Ilona 10. E osztályos tanulók (Kovács Kiara, Lázár Angelika Virág, Sukály Vivien, Váradi Gabriella) felkészítő tanár: Hovodzák-Tóth Mónika

Saviors 10. E osztályos tanulók (Bodnár Eszter, Elek Henrik, Erdélyi Szilvia, Szarvas Gréta) felkészítő tanár: Hovodzák-Tóth Mónika

Fehérlófiai 10. AB osztályos tanulók (Kis Vilmos, Németh Péter, Pólik Ádám, Szotkovszki Alex) felkészítő tanár: Hovodzák-Tóth Mónika

Remény 10. AB osztályos tanulók (Harkály Dominik, Havasi János, Horváth Jenő Pál, Suha Alida) felkészítő tanár: Hovodzák-Tóth Mónika

Herőcepusztítók 11. AB osztályos tanulók (Bozó Attila Péter, Gulyás Róbert György, Kovács Balázs, Németh Krisztofer) felkészítő tanár: Molnár Dávid

Pampuszka Huszárok 11. AB osztályos tanulók (Czene-Pap Dávid, Kabai Balázs, Kotlár Mátyás Levente, Okos Alex) felkészítő tanár: Molnár Dávid

Bródy Bajnokai 12. B osztályos tanulók (Farkas Gábor, Kiss Károly Alex, Kulin István Dominik, Váradi Kristóf) felkészítő tanár: Nagy Eszter

Gratulálunk szép eredményeikért!

A vármegyei döntőbe 5 csapat jutott be, amelyből két csapat is képviselheti iskolánkat, a Bródyt.

A Herőcepusztítók csapata Szentsimon templomát mutatta be videó formájában. Az Árpád-kori katolikus templomot 1300-ból és 1423-ból származó freskók kapcsolják be a Gótikus út turista vonalába és itt található a mai Magyarország legrégebbi festett famennyezete 1650-ből. A felkészülést Kovács Béla úr segítette, akinek minden igényt kielégítő könyve a templomról 2023-ban jelent meg.

A Pampuszka Huszárok csapata az idén 100 éves ÓMÉK Ózdi Művelődési és Kommunikációs Nkft. Olvasó épületét mutatta be (szintén videó formájában.) Az intézmény székhelye a műemlékké nyilvánított patinásan felújított, a köztudatban Olvasó néven emlegetett székház, mely gyönyörű tereivel, próbatermeivel, technikai felszereltségével kulturális tevékenységekhez méltó környezetet és megfelelő szakmai hátteret biztosít, nagyban hozzájárul Ózd és térsége kulturális életének színesebbé tételéhez.

Mindkét videó elkészítésében Farkas Sándor (10. AB osztályos tanuló) nyújtott technikai segítséget.

A döntő megmérettetése előtt a nemzeti értékként nyilvántartott Edelényi Kastélyszigeten, interaktív program keretében „értéktár-túrán” vehettünk részt 2024. április 18-án.

Rendhagyó tárlatvezetésben volt részünk a kastélyban, interaktív elemek színesítették a programot. Múzeumpedagógiai foglalkozás keretében tanulóink megismerhették a barokk etikettet, korhű öltözeteket láthattak. Tarsolybemutató kézműves foglalkozásokon vehettek részt csoportokban. A jól sikerült napot követően tanulóink már készülnek a következő megmérettetésre.

A döntő tervezett időpontja és helyszíne: 2024. április 29. - Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyeházának Díszterme

Bízunk benne, hogy a vármegyei döntőben is eredményesen szerepelnek iskolánk csapatai!

434635883_780198670718224_6810359854444495311_n.jpg
    434621247_410829191654079_8902773817032352932_n.jpg